Otevřený dopis vedoucí vnitřního auditu na Magistrátu města Plzně ze dne 17. 2. 2019

 

Kauza Plzeň - byt č. 4 Majerova ulice

Jak se v Plzni přiděluje byt 1+1 samoživitelce s čtyřletým dítětem

Od roku 2001 jsem naběhala kilometry od jedné kanceláře ke druhé, popsala stránky dopisů a dovolání, protelefonovala nejeden kredit, o paušálu nemluvě. A tak se podívejte, jak se žije tady u nás v Plzni. 
 
Odesílatel: irena.safandova@tiscali.cz  17. února 2019 09:33 před 3 min.
Komu: kochmanova@plzen.eu
 
Dobrý den, už je to hezkých pár měsíců od chvíle, kdy jsem tam k Vám do úřadu chodila vyučovat Vás angličtinu. je to hezkých pár let, co jsme chodily do stejné budovy základní školy a měly stejné učitele angličtiny (pan Růžek - budiž mu země lehká), společné kamarády (René Koczánová, René Goetzová, Renata Auterská atd..) a jak šel život, tak já jsem zamířila do oblasti vzdělávání a Vy do služeb Statutárního města Plzeň.
 
S troškou nostalgie a velkým překvapením jsem Vás tedy zařadila na začátku toho vyučovacího programu, který spočíval ve zdokonalování Vaší angličtiny.
 
Jak je ale možné, že jsme na sebe nenarazily dříve? Již v roce 2001 jsem běhala mezi Vaším tehdejším pracovištěm ve Škroupovce a různými kancelářemi UMO3 (bytový a sociální odbor v tehdejší době) a ještě jsem se snažila najít nějaké řešení na UMO1, protože jsem se koncem roku 2001 přestěhovala z Lochotína do Majerovy ulice č. 5 na Borech.
 
Proč jsem takhle pobíhala? Stručně: Totiž na UMO1 mi ing. Bubeníčková /tehdy vedoucí bytového odboru na UMO1/poslala pokyn k uzavření smlouvy k nájemnímu bytu v Majerově č. 4, pak jsem podepsala smlouvu k tomu bytu na UMO1 a převzala si proti podpisu výměr plateb za nájem od metru čtverečního a služby a klíč k bytu. Zdálo se, že konečně budu mít trošku klidu na život (měla jsem tehdy 4letou dceru) a na práci - to vyučování anglického jazyka a překlady. 
 
A ukázalo se, že klidu moc mít nebudeme. Vlastně je to jako v tom Cimrmanovi: 
"Dostávali jsme jen vodu a skývu z pilin. Jenom na Štědry den nám vždycky přinesli jablko a na Štěpána, podle vězeňského řádu, jsme ho zase museli vrátit." (Hospoda na mýtince). Bylo by to téměř k smíchu, kdyby se nejednalo o životně důležitou jistotu v životě čtyřletého dítěte a mne. 
 
Jakmile jsem podepsala nájemní smlouvu a výměr nájemného a služeb, založila SIPO, uhradila první nájem složenkou, nastěhovala se do bytu, tak potichoučku za našimi zády někdo změnil údaje v systému a Plzeňský servis mi začal účtovat dvojnásobné nájemné a ještě po mě chtěli, abych tu původní smlouvu roztrhala. A totéž na UMO3, kde tehdy úřadovalo duo Štekl-Kopáček pod starostkou paní Maříkovou. 
 
 
A kvůli té sprostotě jsem přestala spát. 
 
A já se ptám, je možné, že byste o ničem nevěděla? Už jednou jsem Vám tohle téma podsunula a vy jste mi napsala, že lidsky je Vám to velice líto, ale nic s tím dělat nemůžete.... Sdělení účasti nebo pocitu lidskosti, se kterým se někdo potýká, je dar. Nádherný hodnotný dar. Já jsem tento dar od Vás nepřijala. Není to dar, o který bych stála. Ten, promiňte mi, bordel ten mě stál zdraví, 20 let života a nikdo mi nic nevrátí. 
 
Všimla jsem si několikrát, že spoustě lidí by se ulevilo, kdybych skončila s pověstí kverulantky, výtržnice, matky, která se nestarala o své dítě, která (jak poznamenala sociální pracovnice UMO3 Hájková "nechce dělat").
 
Takže: od 1. února 2019 jsem registrovaný daňový subjekt. Žádná živnost, žádné IČO. Autor textů a článků do internetových portálů, autor ilustrací k textům. 
 
Nepíšu Vám, abych se zeptala, jak mi můžete pomoci. Já se ptám, jak můžete pomoci v této situaci sobě? 
 
Ráda bych Vás požádala o rozhovor, který vyjde ve virtuálním časopise.
 

S přáním pěkného dne
Irena Šafandová
+420.777 075 065

Novinky

Přijímací pohovor do zaměstnání anglicky

02.06.2014 11:35
Prázdninové semináře "Příprava na pohovor do zaměstnání anglicky" v celkovém rozsahu 4 hodiny obsahují tyto bloky: praktická slovní zásoba pro pohovor do zaměstnání v angličtině nejčastější slovní obraty a fráze procvičování a praktická cvičení včetně souboru ukázkových videí Termín konání:...

Jak na překlad odborného textu?

27.05.2014 14:43
Ukázka, jak přistupovat k překladu odborných textů. Seminář zdarma. Maximální počet účastníků 10. Termín semináře 31. 5. 2014 od 9.00. Přihlášky zasílejte do čtvrtka 29. 5.

Cambridge Exams 2015

15.05.2014 10:51
Chcete se dozvědět, jaké změny čekají zkoušky  Cambridge English: First, Cambridge English: First for Schools a Cambridge English: Advanced od ledna 2015? Všechny důležité informace najdete na webové stránce věnované speciálně změnám v roce 2015.

Umíte dobře anglicky a chtěli byste také učit?

13.05.2014 12:01
Chcete si najít výnosnou brigádu a učit angličtinu? Není nic jednoduššího. Pro Vás je připraven kurz pro začínající lektory. Náplní je sestavování plánu vyučovací hodiny, určení výchozí úrovně znalostí klienta, výběr materiálů pro výuka a spousta dalších užitečných rad a pomůcek. Dašlí informace o...

Poslední volné místo na seminář "Motivační dopis a profesní životopis v AJ"

09.05.2014 09:27
Poslední volné místo na seminář, který se koná dne 10. 5. 2014. Více informací na telefonu 777 075 065

Angličtina na dovolenou - 4 červnové semináře zdarma

22.04.2014 11:34
Jedete na dovolenou a potřebujete jen pár frází? Navštivte jeden ze čtyř seminářů v červnu zdarma. Naučíme se párz základních frází, důležité informace, které jsou potřebné pro jednoduchou orientaci na letišti, v letadle, pro celní a pasovou kontrolu, pro případ nehody a další. Zajímá Vás něco...

Seminář "Motivační dopis a profesní životopis v angličtině" - vstup zdarma

22.04.2014 11:25
Po celý měsíc květen se můžete přihlásit na seminář "Motivační dopis a profesní životopis v angličtině - vstup je zdarma. Více informací o tom, jak napsat motivační dopis v anglicky nebo jak na profesní životopis v angličtině.

Proč to dělám

15.04.2014 16:02
Baví mě to. Stále se vzdělávám, navštěvuji semináře a různé vzdělávací kurzy, setkávám se s českými kolegy i zahraničními lektory, kteří mají zkušenosti a díky tomu, jsem stále "in".   Soucítím s klienty. Z vlastního působení v různých firmách  vím, že...

Jazykový audit zdarma po celý duben

11.04.2014 15:49
Po celý duben můžete využít příležitosti vyzkoušet si jazykový audit zdarma. Jeho součástí je písemný test pro stanovení úrovně, výběr odpovědí z daných možností A/B/C/D písemný projev (např. krátký text na dané téma, e-mail, apod.) ústní pohovor: testuje se pohotovost, vlastní komunikace,...

Člověk v tísni také může potřebovat rozumět anglicky

08.04.2014 17:02
Pro klienty Člověka v tísni nebo pro pracovníky Člověka v tísni nabízím deset hodina angličtiny zdarma. Platí i pro děti klientů, které potřebují pomoci s vysvětlením látky ze školy.
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>