Otevřený dopis vedoucí vnitřního auditu na Magistrátu města Plzně ze dne 17. 2. 2019

 

Kauza Plzeň - byt č. 4 Majerova ulice

Jak se v Plzni přiděluje byt 1+1 samoživitelce s čtyřletým dítětem

Od roku 2001 jsem naběhala kilometry od jedné kanceláře ke druhé, popsala stránky dopisů a dovolání, protelefonovala nejeden kredit, o paušálu nemluvě. A tak se podívejte, jak se žije tady u nás v Plzni. 
 
Odesílatel: irena.safandova@tiscali.cz  17. února 2019 09:33 před 3 min.
Komu: kochmanova@plzen.eu
 
Dobrý den, už je to hezkých pár měsíců od chvíle, kdy jsem tam k Vám do úřadu chodila vyučovat Vás angličtinu. je to hezkých pár let, co jsme chodily do stejné budovy základní školy a měly stejné učitele angličtiny (pan Růžek - budiž mu země lehká), společné kamarády (René Koczánová, René Goetzová, Renata Auterská atd..) a jak šel život, tak já jsem zamířila do oblasti vzdělávání a Vy do služeb Statutárního města Plzeň.
 
S troškou nostalgie a velkým překvapením jsem Vás tedy zařadila na začátku toho vyučovacího programu, který spočíval ve zdokonalování Vaší angličtiny.
 
Jak je ale možné, že jsme na sebe nenarazily dříve? Již v roce 2001 jsem běhala mezi Vaším tehdejším pracovištěm ve Škroupovce a různými kancelářemi UMO3 (bytový a sociální odbor v tehdejší době) a ještě jsem se snažila najít nějaké řešení na UMO1, protože jsem se koncem roku 2001 přestěhovala z Lochotína do Majerovy ulice č. 5 na Borech.
 
Proč jsem takhle pobíhala? Stručně: Totiž na UMO1 mi ing. Bubeníčková /tehdy vedoucí bytového odboru na UMO1/poslala pokyn k uzavření smlouvy k nájemnímu bytu v Majerově č. 4, pak jsem podepsala smlouvu k tomu bytu na UMO1 a převzala si proti podpisu výměr plateb za nájem od metru čtverečního a služby a klíč k bytu. Zdálo se, že konečně budu mít trošku klidu na život (měla jsem tehdy 4letou dceru) a na práci - to vyučování anglického jazyka a překlady. 
 
A ukázalo se, že klidu moc mít nebudeme. Vlastně je to jako v tom Cimrmanovi: 
"Dostávali jsme jen vodu a skývu z pilin. Jenom na Štědry den nám vždycky přinesli jablko a na Štěpána, podle vězeňského řádu, jsme ho zase museli vrátit." (Hospoda na mýtince). Bylo by to téměř k smíchu, kdyby se nejednalo o životně důležitou jistotu v životě čtyřletého dítěte a mne. 
 
Jakmile jsem podepsala nájemní smlouvu a výměr nájemného a služeb, založila SIPO, uhradila první nájem složenkou, nastěhovala se do bytu, tak potichoučku za našimi zády někdo změnil údaje v systému a Plzeňský servis mi začal účtovat dvojnásobné nájemné a ještě po mě chtěli, abych tu původní smlouvu roztrhala. A totéž na UMO3, kde tehdy úřadovalo duo Štekl-Kopáček pod starostkou paní Maříkovou. 
 
 
A kvůli té sprostotě jsem přestala spát. 
 
A já se ptám, je možné, že byste o ničem nevěděla? Už jednou jsem Vám tohle téma podsunula a vy jste mi napsala, že lidsky je Vám to velice líto, ale nic s tím dělat nemůžete.... Sdělení účasti nebo pocitu lidskosti, se kterým se někdo potýká, je dar. Nádherný hodnotný dar. Já jsem tento dar od Vás nepřijala. Není to dar, o který bych stála. Ten, promiňte mi, bordel ten mě stál zdraví, 20 let života a nikdo mi nic nevrátí. 
 
Všimla jsem si několikrát, že spoustě lidí by se ulevilo, kdybych skončila s pověstí kverulantky, výtržnice, matky, která se nestarala o své dítě, která (jak poznamenala sociální pracovnice UMO3 Hájková "nechce dělat").
 
Takže: od 1. února 2019 jsem registrovaný daňový subjekt. Žádná živnost, žádné IČO. Autor textů a článků do internetových portálů, autor ilustrací k textům. 
 
Nepíšu Vám, abych se zeptala, jak mi můžete pomoci. Já se ptám, jak můžete pomoci v této situaci sobě? 
 
Ráda bych Vás požádala o rozhovor, který vyjde ve virtuálním časopise.
 

S přáním pěkného dne
Irena Šafandová
+420.777 075 065

Novinky

Konec letní akce

29.08.2014 13:28
Letní akce na balíčky po 10 lekcích končí 31. srpna 2014. 

Příprava na mezinárodní zkoušku First (dříve FCE)

26.08.2014 13:01
Protože od ledna 2015 má zkouška jiný formát než dosud, připravuji již studenty podle nových materiálů a učebnic. V novém formátu odpadá samostatný modul, který se dříve nazýval Use of English. Zkouška nyní vypadá následovně:   Paper 1: Reading and Use of English Practice Test  (7...

Další testy

15.08.2014 17:35
 Na stránky byly přidány nové testy. Najdete je zde.                

Otestujte si, jak jste na tom v angličtině

11.08.2014 18:28
Máte volnou chvilku a rádi zajímá vás, jak jste na tom v angličtině? Zkuste si některý z testů.    

Angličtina v praxi

28.07.2014 14:12
Téměř na všechna volná pracovním místa se dnes požaduje znalost angličtiny. Pokud si nejste jisti svou slovní zásobou, celkovou znalostí jazyka a schopností komunikovat plynně, přihlašte si již dnes do kurzu angličtiny. Nabízím výuku na velmi dobré úrovni za slušné ceny. Více informací

Talking together - mluvíme spolu

12.07.2014 12:45
Středeční workshopy pro studenty a lektory angličtiny, kde se dozvíte, jak si jednotliví účastníci kurzů přestavují svůj kurz. Workshopy začínají každou středu od 18.00. Pro bližší informace použijte kontaktní formulář. Těšíme se na Vás.

Business English in a Nutshell

24.06.2014 10:51
Snad každý, kdo se setkává s angličtinou na pracovišti a musí ji aktivně používat, narazí na základní pojmy z účetnictví a daňové evidence, jako je daňové příznání, faktura, pohledávka, závazky, majetek, cashflow, rozvaha, výkaz zisků a ztrát atd. Co to je a jak se to řekne anglicky, s tím vším se...

Pohovor do zaměstnání v angličtině

17.06.2014 10:31
Chystáte se na pohovor do zaměstnání v angličtině a požaduje se po vás základní znalost angličtiny? Základy angličtiny v 10 lekcích jsou připraveny přesně pro vás. Další informace

Belisha Beacon

15.06.2014 13:06
Chtěla jsem se zdokonalit v angličtině pro právníky. Dostávám smlouvy a odborné dokumenty v angličtině, které se právnickými termíny jen hemží. Power of Attorney, Contract, Agreement nebo Declaration jsou ty nejjednodušší, ale co je obsahem těchto pojmů? V Plzni nikdo takový vzdělávací kruz dosud...

Tři základní pravidla pro efektivní studium angličtiny

03.06.2014 17:42
Pravidlo číslo jedna: mluvit, mluvit, mluvit. Pravidlo číslo dva: studujte intenzivně. Pravidlo číslo tři: pevné základy. Navštivte zdarma ukázkovou hodinu.
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>