Otevřený dopis vedoucí vnitřního auditu na Magistrátu města Plzně ze dne 17. 2. 2019

 

Kauza Plzeň - byt č. 4 Majerova ulice

Jak se v Plzni přiděluje byt 1+1 samoživitelce s čtyřletým dítětem

Od roku 2001 jsem naběhala kilometry od jedné kanceláře ke druhé, popsala stránky dopisů a dovolání, protelefonovala nejeden kredit, o paušálu nemluvě. A tak se podívejte, jak se žije tady u nás v Plzni. 
 
Odesílatel: irena.safandova@tiscali.cz  17. února 2019 09:33 před 3 min.
Komu: kochmanova@plzen.eu
 
Dobrý den, už je to hezkých pár měsíců od chvíle, kdy jsem tam k Vám do úřadu chodila vyučovat Vás angličtinu. je to hezkých pár let, co jsme chodily do stejné budovy základní školy a měly stejné učitele angličtiny (pan Růžek - budiž mu země lehká), společné kamarády (René Koczánová, René Goetzová, Renata Auterská atd..) a jak šel život, tak já jsem zamířila do oblasti vzdělávání a Vy do služeb Statutárního města Plzeň.
 
S troškou nostalgie a velkým překvapením jsem Vás tedy zařadila na začátku toho vyučovacího programu, který spočíval ve zdokonalování Vaší angličtiny.
 
Jak je ale možné, že jsme na sebe nenarazily dříve? Již v roce 2001 jsem běhala mezi Vaším tehdejším pracovištěm ve Škroupovce a různými kancelářemi UMO3 (bytový a sociální odbor v tehdejší době) a ještě jsem se snažila najít nějaké řešení na UMO1, protože jsem se koncem roku 2001 přestěhovala z Lochotína do Majerovy ulice č. 5 na Borech.
 
Proč jsem takhle pobíhala? Stručně: Totiž na UMO1 mi ing. Bubeníčková /tehdy vedoucí bytového odboru na UMO1/poslala pokyn k uzavření smlouvy k nájemnímu bytu v Majerově č. 4, pak jsem podepsala smlouvu k tomu bytu na UMO1 a převzala si proti podpisu výměr plateb za nájem od metru čtverečního a služby a klíč k bytu. Zdálo se, že konečně budu mít trošku klidu na život (měla jsem tehdy 4letou dceru) a na práci - to vyučování anglického jazyka a překlady. 
 
A ukázalo se, že klidu moc mít nebudeme. Vlastně je to jako v tom Cimrmanovi: 
"Dostávali jsme jen vodu a skývu z pilin. Jenom na Štědry den nám vždycky přinesli jablko a na Štěpána, podle vězeňského řádu, jsme ho zase museli vrátit." (Hospoda na mýtince). Bylo by to téměř k smíchu, kdyby se nejednalo o životně důležitou jistotu v životě čtyřletého dítěte a mne. 
 
Jakmile jsem podepsala nájemní smlouvu a výměr nájemného a služeb, založila SIPO, uhradila první nájem složenkou, nastěhovala se do bytu, tak potichoučku za našimi zády někdo změnil údaje v systému a Plzeňský servis mi začal účtovat dvojnásobné nájemné a ještě po mě chtěli, abych tu původní smlouvu roztrhala. A totéž na UMO3, kde tehdy úřadovalo duo Štekl-Kopáček pod starostkou paní Maříkovou. 
 
 
A kvůli té sprostotě jsem přestala spát. 
 
A já se ptám, je možné, že byste o ničem nevěděla? Už jednou jsem Vám tohle téma podsunula a vy jste mi napsala, že lidsky je Vám to velice líto, ale nic s tím dělat nemůžete.... Sdělení účasti nebo pocitu lidskosti, se kterým se někdo potýká, je dar. Nádherný hodnotný dar. Já jsem tento dar od Vás nepřijala. Není to dar, o který bych stála. Ten, promiňte mi, bordel ten mě stál zdraví, 20 let života a nikdo mi nic nevrátí. 
 
Všimla jsem si několikrát, že spoustě lidí by se ulevilo, kdybych skončila s pověstí kverulantky, výtržnice, matky, která se nestarala o své dítě, která (jak poznamenala sociální pracovnice UMO3 Hájková "nechce dělat").
 
Takže: od 1. února 2019 jsem registrovaný daňový subjekt. Žádná živnost, žádné IČO. Autor textů a článků do internetových portálů, autor ilustrací k textům. 
 
Nepíšu Vám, abych se zeptala, jak mi můžete pomoci. Já se ptám, jak můžete pomoci v této situaci sobě? 
 
Ráda bych Vás požádala o rozhovor, který vyjde ve virtuálním časopise.
 

S přáním pěkného dne
Irena Šafandová
+420.777 075 065

Novinky

Příprava na mezinárodní zkoušku Cambridge First (FCE)

15.04.2015 11:54
Připravujete se na mezinárodní zkoušku Cambridge First? Čekají Vás úkoly podobné tomuto. Pokud si nejste jisti svou znalostí a připraveností na test, můžete se přihlásit do krátké přípravky.

Přípravva na CAE (Cambridge Advanced)

13.04.2015 11:52
Připravuji studenty k mezinárodní zkoušce Cambridge CAE - individuálně nebo skupinky. Minimální počet pro skupinku jsou 2 přihlášení. Příprava na CAE (Cambridge Advanced) Obsah zkoušky CAE   ČTENÍ A POUŽITÍ ANGLIČTINY - 8 ČÁSTÍ/56 OTÁZEK (1 hodina a 30 minut) PSANÍ - 2 TEXTY, KAŽDÝ V ROZSAHU...

Z maturitní přípravy na rok 2015: Předložky in, on, at

10.04.2015 12:02
Předložky in, on a at už zamotaly hlavu nejednomu znalci. Svou znalost si můžete nyní otestovat i vy.  

Maturitní přípravka 2015

06.04.2015 11:13
Už jste si zkusili některý z testů, které používám při přípravě na státní maturitu? Pokud se připravujete k blížící se maturitní písemce za angličtiny, určitě oceníte následující test. Je zdarma a navíc se vzápětí po odeslání dozvíte správné řešení.  

Jaká je moje angličtina?

13.03.2015 10:36
Množí se dotazy uživatelů, kteří se ptají, jaká je vlastně jejich úroveň znalostí. Pomoci by jim a všem zájemcům mohla následující tabulka, která pochází ze zdrojů nakladatelství Pearson.  

Příprava k maturitě 2015_See, look nebo watch

09.03.2015 11:56
Pro velký úspěch a na žádost mnoha přihazuji další ze spousty krátkých testů slovní zásoby, která se hodí nejen k maturitě. Test netrvá déle než pět minut a když na konci odklepnete tlačítko 'Vyhodnotit', sám se opraví.

Coffe, tea or me?

28.02.2015 08:54
Každé úterý vedu setkaní mamin na mateřské dovolené, které nechtějí sedět samy doma a v příjemném prostředí spolu s dalšími ženami si chtějí zopakovat angličtunu trošku jinak než ve škole ............ Chcete se přidat? Více info na telefonu +420.777 075 065 nebo přímo v kavárně MojeCafé

Jak na mezinárodní zkoušku First (FCE)

11.01.2015 13:58
Pravidelné sobotní workshopy, kde se naučíte a na místě si vyzkoušíte, jak se připravit k jednotlivým částem zkoušky First. Work shopy trvají vždy 3 hodiny, od 9.00 do 12.00 a odpoledne od 13.00 do 16.00. Počet míst je omezen. Prosím zavolejte na číslo +420.777 075 065 a rezervujte...

Recording Vocabulary

11.01.2015 13:53
Naučte se správně zapisovat a třídit slovíčka. Učení pak bude hračka. Počet míst je omezen. Prosím zavolejte nám na číslo +420.777 075 065 a rezervujte si místo.

JAK SE UČÍ ANGLIČTINÁŘ

05.11.2014 17:08
Myslí se často, že učitelé a lektoři angličtiny se neučí. Že prostě jen tak chodí s učebnicí a z té předčítají nebo nechávají studenty číst, doplňovat cvičení a psát domácí úkoly. I to je možné a občas to tak vypadá. Co málokdo vidí je domácí příprava profesionálního lektora. Jsou to hodiny a...
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>