Otevřený dopis vedoucí vnitřního auditu na Magistrátu města Plzně ze dne 17. 2. 2019

 

Kauza Plzeň - byt č. 4 Majerova ulice

Jak se v Plzni přiděluje byt 1+1 samoživitelce s čtyřletým dítětem

Od roku 2001 jsem naběhala kilometry od jedné kanceláře ke druhé, popsala stránky dopisů a dovolání, protelefonovala nejeden kredit, o paušálu nemluvě. A tak se podívejte, jak se žije tady u nás v Plzni. 
 
Odesílatel: irena.safandova@tiscali.cz  17. února 2019 09:33 před 3 min.
Komu: kochmanova@plzen.eu
 
Dobrý den, už je to hezkých pár měsíců od chvíle, kdy jsem tam k Vám do úřadu chodila vyučovat Vás angličtinu. je to hezkých pár let, co jsme chodily do stejné budovy základní školy a měly stejné učitele angličtiny (pan Růžek - budiž mu země lehká), společné kamarády (René Koczánová, René Goetzová, Renata Auterská atd..) a jak šel život, tak já jsem zamířila do oblasti vzdělávání a Vy do služeb Statutárního města Plzeň.
 
S troškou nostalgie a velkým překvapením jsem Vás tedy zařadila na začátku toho vyučovacího programu, který spočíval ve zdokonalování Vaší angličtiny.
 
Jak je ale možné, že jsme na sebe nenarazily dříve? Již v roce 2001 jsem běhala mezi Vaším tehdejším pracovištěm ve Škroupovce a různými kancelářemi UMO3 (bytový a sociální odbor v tehdejší době) a ještě jsem se snažila najít nějaké řešení na UMO1, protože jsem se koncem roku 2001 přestěhovala z Lochotína do Majerovy ulice č. 5 na Borech.
 
Proč jsem takhle pobíhala? Stručně: Totiž na UMO1 mi ing. Bubeníčková /tehdy vedoucí bytového odboru na UMO1/poslala pokyn k uzavření smlouvy k nájemnímu bytu v Majerově č. 4, pak jsem podepsala smlouvu k tomu bytu na UMO1 a převzala si proti podpisu výměr plateb za nájem od metru čtverečního a služby a klíč k bytu. Zdálo se, že konečně budu mít trošku klidu na život (měla jsem tehdy 4letou dceru) a na práci - to vyučování anglického jazyka a překlady. 
 
A ukázalo se, že klidu moc mít nebudeme. Vlastně je to jako v tom Cimrmanovi: 
"Dostávali jsme jen vodu a skývu z pilin. Jenom na Štědry den nám vždycky přinesli jablko a na Štěpána, podle vězeňského řádu, jsme ho zase museli vrátit." (Hospoda na mýtince). Bylo by to téměř k smíchu, kdyby se nejednalo o životně důležitou jistotu v životě čtyřletého dítěte a mne. 
 
Jakmile jsem podepsala nájemní smlouvu a výměr nájemného a služeb, založila SIPO, uhradila první nájem složenkou, nastěhovala se do bytu, tak potichoučku za našimi zády někdo změnil údaje v systému a Plzeňský servis mi začal účtovat dvojnásobné nájemné a ještě po mě chtěli, abych tu původní smlouvu roztrhala. A totéž na UMO3, kde tehdy úřadovalo duo Štekl-Kopáček pod starostkou paní Maříkovou. 
 
 
A kvůli té sprostotě jsem přestala spát. 
 
A já se ptám, je možné, že byste o ničem nevěděla? Už jednou jsem Vám tohle téma podsunula a vy jste mi napsala, že lidsky je Vám to velice líto, ale nic s tím dělat nemůžete.... Sdělení účasti nebo pocitu lidskosti, se kterým se někdo potýká, je dar. Nádherný hodnotný dar. Já jsem tento dar od Vás nepřijala. Není to dar, o který bych stála. Ten, promiňte mi, bordel ten mě stál zdraví, 20 let života a nikdo mi nic nevrátí. 
 
Všimla jsem si několikrát, že spoustě lidí by se ulevilo, kdybych skončila s pověstí kverulantky, výtržnice, matky, která se nestarala o své dítě, která (jak poznamenala sociální pracovnice UMO3 Hájková "nechce dělat").
 
Takže: od 1. února 2019 jsem registrovaný daňový subjekt. Žádná živnost, žádné IČO. Autor textů a článků do internetových portálů, autor ilustrací k textům. 
 
Nepíšu Vám, abych se zeptala, jak mi můžete pomoci. Já se ptám, jak můžete pomoci v této situaci sobě? 
 
Ráda bych Vás požádala o rozhovor, který vyjde ve virtuálním časopise.
 

S přáním pěkného dne
Irena Šafandová
+420.777 075 065

Novinky

NOVÉ - KONVERZAČNÍ KURZY PRO PRACOVNÍKY STATUTÁRNÍHO MĚSTA PLZEŇ

28.10.2015 10:45
Vzhledem k narůstajícímu zájmu pracovníků Statutárního města Plzeň otevírám sadu konverzačních kurzů angličtiny pro zaměstnance UMO1, případně UMO3. Zájemci budou rozdělení do několika skupin podle úrovně dosavadní znalosti anglického jazyka. Předběžné rozřazení lze provést dobrovolným vypracováním...

PŘÍPRAVA K MATURITĚ Z ANGLIČTINY - PRÁVĚ ZAČÍNÁME

29.09.2015 00:00
 SKIMMING AND SCANNING METHODS Připravuji studenty k maturitní zkoušce z anglického jazyka. Součástí didaktického testu je prověřování dovednosti přečíst zadaný článek a najít v něm požadovanou informaci. Učíme se při čtení uplatnit zvláštní techniky SKIMMING a SCANNING. Skimming nám...

POMOC UPRCHLÍKŮM - PROČ JSEM PODPOŘILA GOOGLE SBÍRKU

22.09.2015 19:35
Nemusím nikomu nic vysvětlovat ani obhajovat svoje postoje. Ale lidé se ptají, protože nerozumí ....  Zareagovala jsem na výzvu Google a podpořila sbírku na pomoc uprchlíkům, protože v 1993/94 jsem pobývala v Brazzaville v Kongu a naše skupina tam zabezpečovala transport lidí ze země.  V...

HELP FOR REFUGEES

17.09.2015 09:57
  Každý zájemce o angličtinu, který přispěje částkou 300 Kč na pomoc uprchlíků z válečné oblasti, získává ode mne jednu vyučovací lekci ZDARMA. Přineste si doklad o bankovním převodu a já Vám věnuji lekci angličtiny v délce 60 minut na Vaší úrovni.   Více...

CONGRATULATIONS

26.06.2015 18:37
Congratulations to all my students who passed successfully all exams. Thank you all for coming and enjoy. 

LETNÍ PRÁZDNINY 2015

21.06.2015 12:33
Přeji všem svým studentům hezké prázdniny a pro ty, kteří budou mít po jejich skončení zájem pokračovat, dodávám, že nový rozvrh začnu připravovat poslední týden v srpnu. Od konce srpna se tedy můžete předběžně hlásit do pokračovacích kurzů. Irena

Z přípravy na ústní zkoušku z angličtiny

02.05.2015 12:05
Při přípravě na ústní zkoušky postupuji pečlivě a každé téma se studenty testuji. Ukázku testu si můžete stáhnout. Vyplněný test si můžete přinést na seznamovací hodinu, která je zdarma.

Z přípravy na ústní zkoušku z anglických reálií

27.04.2015 12:03
Dokážete odpovědět správně anglicky na následující otázky?   Pokud dokážete bez přemýšlení odpovědět na následující otázky, nemusíte se tématu British History obávat. British history 1. Who were the first settlers of Great Britain and what historical monuments did preserve? 2. Which three...

Z přípravy k maturitě: Adjectives with -ed or -ing

25.04.2015 12:00
V multiple-choice testu se vás také můžou ptát, jaký tvar přídavného jména se hodí do věty. Kdo je připraven, není překvapen.  

Další ukázka z přípravy k maturitě: So, such or such a(n)

23.04.2015 11:59
Další z vychytávek, na kterou můžete narazit v poslední části didaktického testu z angličtiny. 
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>