Otevřený dopis vedoucí vnitřního auditu na Magistrátu města Plzně ze dne 17. 2. 2019

 

Kauza Plzeň - byt č. 4 Majerova ulice

Jak se v Plzni přiděluje byt 1+1 samoživitelce s čtyřletým dítětem

Od roku 2001 jsem naběhala kilometry od jedné kanceláře ke druhé, popsala stránky dopisů a dovolání, protelefonovala nejeden kredit, o paušálu nemluvě. A tak se podívejte, jak se žije tady u nás v Plzni. 
 
Odesílatel: irena.safandova@tiscali.cz  17. února 2019 09:33 před 3 min.
Komu: kochmanova@plzen.eu
 
Dobrý den, už je to hezkých pár měsíců od chvíle, kdy jsem tam k Vám do úřadu chodila vyučovat Vás angličtinu. je to hezkých pár let, co jsme chodily do stejné budovy základní školy a měly stejné učitele angličtiny (pan Růžek - budiž mu země lehká), společné kamarády (René Koczánová, René Goetzová, Renata Auterská atd..) a jak šel život, tak já jsem zamířila do oblasti vzdělávání a Vy do služeb Statutárního města Plzeň.
 
S troškou nostalgie a velkým překvapením jsem Vás tedy zařadila na začátku toho vyučovacího programu, který spočíval ve zdokonalování Vaší angličtiny.
 
Jak je ale možné, že jsme na sebe nenarazily dříve? Již v roce 2001 jsem běhala mezi Vaším tehdejším pracovištěm ve Škroupovce a různými kancelářemi UMO3 (bytový a sociální odbor v tehdejší době) a ještě jsem se snažila najít nějaké řešení na UMO1, protože jsem se koncem roku 2001 přestěhovala z Lochotína do Majerovy ulice č. 5 na Borech.
 
Proč jsem takhle pobíhala? Stručně: Totiž na UMO1 mi ing. Bubeníčková /tehdy vedoucí bytového odboru na UMO1/poslala pokyn k uzavření smlouvy k nájemnímu bytu v Majerově č. 4, pak jsem podepsala smlouvu k tomu bytu na UMO1 a převzala si proti podpisu výměr plateb za nájem od metru čtverečního a služby a klíč k bytu. Zdálo se, že konečně budu mít trošku klidu na život (měla jsem tehdy 4letou dceru) a na práci - to vyučování anglického jazyka a překlady. 
 
A ukázalo se, že klidu moc mít nebudeme. Vlastně je to jako v tom Cimrmanovi: 
"Dostávali jsme jen vodu a skývu z pilin. Jenom na Štědry den nám vždycky přinesli jablko a na Štěpána, podle vězeňského řádu, jsme ho zase museli vrátit." (Hospoda na mýtince). Bylo by to téměř k smíchu, kdyby se nejednalo o životně důležitou jistotu v životě čtyřletého dítěte a mne. 
 
Jakmile jsem podepsala nájemní smlouvu a výměr nájemného a služeb, založila SIPO, uhradila první nájem složenkou, nastěhovala se do bytu, tak potichoučku za našimi zády někdo změnil údaje v systému a Plzeňský servis mi začal účtovat dvojnásobné nájemné a ještě po mě chtěli, abych tu původní smlouvu roztrhala. A totéž na UMO3, kde tehdy úřadovalo duo Štekl-Kopáček pod starostkou paní Maříkovou. 
 
 
A kvůli té sprostotě jsem přestala spát. 
 
A já se ptám, je možné, že byste o ničem nevěděla? Už jednou jsem Vám tohle téma podsunula a vy jste mi napsala, že lidsky je Vám to velice líto, ale nic s tím dělat nemůžete.... Sdělení účasti nebo pocitu lidskosti, se kterým se někdo potýká, je dar. Nádherný hodnotný dar. Já jsem tento dar od Vás nepřijala. Není to dar, o který bych stála. Ten, promiňte mi, bordel ten mě stál zdraví, 20 let života a nikdo mi nic nevrátí. 
 
Všimla jsem si několikrát, že spoustě lidí by se ulevilo, kdybych skončila s pověstí kverulantky, výtržnice, matky, která se nestarala o své dítě, která (jak poznamenala sociální pracovnice UMO3 Hájková "nechce dělat").
 
Takže: od 1. února 2019 jsem registrovaný daňový subjekt. Žádná živnost, žádné IČO. Autor textů a článků do internetových portálů, autor ilustrací k textům. 
 
Nepíšu Vám, abych se zeptala, jak mi můžete pomoci. Já se ptám, jak můžete pomoci v této situaci sobě? 
 
Ráda bych Vás požádala o rozhovor, který vyjde ve virtuálním časopise.
 

S přáním pěkného dne
Irena Šafandová
+420.777 075 065

Novinky

PŘÍPRAVA K MATURITĚ Z ANGLIČTINY 2017

20.09.2016 18:28
Připravuji studenty k maturitně zkoušce, můžete se hlásit průběžně během školního roku. Čím dříve s přípravou začnete, tím měně stresu pak budete prožívat s blížícím se termínem zkoušky. Používám materiály, které jsou určeny k maturitní přípravě, včetně nahrávek a obrázků.    

SKYPE LEKCE A KONZULTACE

15.09.2016 10:12
Opět otevírám lekce a konzultace po SKYPE. Takhle nějak to vypadá, když studujeme a pracujeme z domova či ze své domácí kanceláře: Pokud si to chcete vyzkoušet, kontaktujte mě telefonicky nebo denně od 20.00 do 20.30 na SKYPE.

LETNÍ PRÁZDNINY

10.08.2016 11:14
V srpnu odpočívám a užívám si letních prázdnin. V případě, že máte zájem o doučování angličtiny nebo urgentní překlad, můžete mě kontaktovat telefonicky.

Letní tabule 2016

03.07.2016 17:35
Rádi byste představili anglicky svou firmu? Zde je slovní zásoba, která se může hodit :-) 

Letní příprava k opravné zkoušce z angličtiny

02.07.2016 05:04
Jako každoročně, i letos nabízím prázdninový kurz přípravy k opravné zkoušce z angličtiny. Letos vyhlašuji tento úkol: pokud spojíte následujících 9 teček jednou rovnou linkou, dostanete 5 lekcí v délce 60 minut zdarma.

Maturita z angličtiny - jaro 2016

28.06.2016 18:09

Z přípravy k maturitě z angličtiny 2016 - část II.

17.01.2016 16:31
Kdo disponuje dostatečnou slovní zásobou, nemusí se bát maturitní zkoušky za angličtiny. Ze společné přípravy k maturitní písemce z angličiny jsem vybrala následující krátký test, který si můžete zkusit online. Vyhodnocení testu se dozvíte během sekundy :-).  

Z přípravy k maturitě z angličtiny 2016 - část I.

02.01.2016 18:24
V rámci přípravy na didaktický test, který je součástí státní maturity z angličtiny, jsme si zkusili i následující test. Můžete si ho vyzkoušet i Vy v online verzi zde:  

VÁNOCE 2015

23.12.2015 14:51
  PŘÍJEMNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY VŠEM LIDEM DOBRÉ VŮLE.                                                                      ...

Vánoční akce pro nové studenty

29.11.2015 06:48
Každý nový student, který se v prosinci 2015 přihlásí k přípravě na některou ze zkoušek z angličtiny (státní maturita, Cambridge First, Advanced apod.) získává zdarma dárek.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>