Otevřený dopis vedoucí vnitřního auditu na Magistrátu města Plzně ze dne 17. 2. 2019

 

Kauza Plzeň - byt č. 4 Majerova ulice

Jak se v Plzni přiděluje byt 1+1 samoživitelce s čtyřletým dítětem

Od roku 2001 jsem naběhala kilometry od jedné kanceláře ke druhé, popsala stránky dopisů a dovolání, protelefonovala nejeden kredit, o paušálu nemluvě. A tak se podívejte, jak se žije tady u nás v Plzni. 
 
Odesílatel: irena.safandova@tiscali.cz  17. února 2019 09:33 před 3 min.
Komu: kochmanova@plzen.eu
 
Dobrý den, už je to hezkých pár měsíců od chvíle, kdy jsem tam k Vám do úřadu chodila vyučovat Vás angličtinu. je to hezkých pár let, co jsme chodily do stejné budovy základní školy a měly stejné učitele angličtiny (pan Růžek - budiž mu země lehká), společné kamarády (René Koczánová, René Goetzová, Renata Auterská atd..) a jak šel život, tak já jsem zamířila do oblasti vzdělávání a Vy do služeb Statutárního města Plzeň.
 
S troškou nostalgie a velkým překvapením jsem Vás tedy zařadila na začátku toho vyučovacího programu, který spočíval ve zdokonalování Vaší angličtiny.
 
Jak je ale možné, že jsme na sebe nenarazily dříve? Již v roce 2001 jsem běhala mezi Vaším tehdejším pracovištěm ve Škroupovce a různými kancelářemi UMO3 (bytový a sociální odbor v tehdejší době) a ještě jsem se snažila najít nějaké řešení na UMO1, protože jsem se koncem roku 2001 přestěhovala z Lochotína do Majerovy ulice č. 5 na Borech.
 
Proč jsem takhle pobíhala? Stručně: Totiž na UMO1 mi ing. Bubeníčková /tehdy vedoucí bytového odboru na UMO1/poslala pokyn k uzavření smlouvy k nájemnímu bytu v Majerově č. 4, pak jsem podepsala smlouvu k tomu bytu na UMO1 a převzala si proti podpisu výměr plateb za nájem od metru čtverečního a služby a klíč k bytu. Zdálo se, že konečně budu mít trošku klidu na život (měla jsem tehdy 4letou dceru) a na práci - to vyučování anglického jazyka a překlady. 
 
A ukázalo se, že klidu moc mít nebudeme. Vlastně je to jako v tom Cimrmanovi: 
"Dostávali jsme jen vodu a skývu z pilin. Jenom na Štědry den nám vždycky přinesli jablko a na Štěpána, podle vězeňského řádu, jsme ho zase museli vrátit." (Hospoda na mýtince). Bylo by to téměř k smíchu, kdyby se nejednalo o životně důležitou jistotu v životě čtyřletého dítěte a mne. 
 
Jakmile jsem podepsala nájemní smlouvu a výměr nájemného a služeb, založila SIPO, uhradila první nájem složenkou, nastěhovala se do bytu, tak potichoučku za našimi zády někdo změnil údaje v systému a Plzeňský servis mi začal účtovat dvojnásobné nájemné a ještě po mě chtěli, abych tu původní smlouvu roztrhala. A totéž na UMO3, kde tehdy úřadovalo duo Štekl-Kopáček pod starostkou paní Maříkovou. 
 
 
A kvůli té sprostotě jsem přestala spát. 
 
A já se ptám, je možné, že byste o ničem nevěděla? Už jednou jsem Vám tohle téma podsunula a vy jste mi napsala, že lidsky je Vám to velice líto, ale nic s tím dělat nemůžete.... Sdělení účasti nebo pocitu lidskosti, se kterým se někdo potýká, je dar. Nádherný hodnotný dar. Já jsem tento dar od Vás nepřijala. Není to dar, o který bych stála. Ten, promiňte mi, bordel ten mě stál zdraví, 20 let života a nikdo mi nic nevrátí. 
 
Všimla jsem si několikrát, že spoustě lidí by se ulevilo, kdybych skončila s pověstí kverulantky, výtržnice, matky, která se nestarala o své dítě, která (jak poznamenala sociální pracovnice UMO3 Hájková "nechce dělat").
 
Takže: od 1. února 2019 jsem registrovaný daňový subjekt. Žádná živnost, žádné IČO. Autor textů a článků do internetových portálů, autor ilustrací k textům. 
 
Nepíšu Vám, abych se zeptala, jak mi můžete pomoci. Já se ptám, jak můžete pomoci v této situaci sobě? 
 
Ráda bych Vás požádala o rozhovor, který vyjde ve virtuálním časopise.
 

S přáním pěkného dne
Irena Šafandová
+420.777 075 065

Novinky

Příprava na opravnou maturitní zkoušku za angličtiny

28.07.2017 10:07
Pokud se připravujete na opravnou maturitní zkoušku z angličtiny a moříte se s tím sami, právě pro vás tu probíhá otevřený kurz přípravy k maturitě. Můžete si zkusit nanečisto cvičení a pokud budete mít zájem pokračovat, přihlašte se na telefonu 777 075 065 nebo přes kontaktní formulář.FUTURE...

Doučování na opravnou zkoušku z AJ

24.07.2017 10:07
Po celou dobu prázdnin se můžete přihlásit do otevřeného kurzu Doučování k maturitě z angličtiny. Můžete přistoupit na SKYPE nebo k osobní docházce. Přihlášení přes kontaktní formulář nebo na email irena@anglictinaproplzen.cz nebo na telefonu 777 075 065. Těším se na vás. Irena   Ukázka...

SKYPE SEMINÁŘ - PRÁCE V UK

24.07.2017 10:04
Cyklus seminářů pod názvem Práce v UK pokračuje každé úterý od 9.00. Skype ID irena safandova nebo ve vyhledávači po zadání safanda2@gmail.com. Své dotazy můžete zasílat přes kontaktní formulář nebo na mail nebo přímo do skype konverzace. Těším se na další díl. Irena

A new visitor

10.07.2017 10:04
We have a new visitor to our household.  Jsem kočka, která se našla. Hledám sponzora na veterinární vyšetření (odčervení, očkování, odklíštění atd.). Momentálně jsem na návštěvě na balkoně domu v Sokolovské 106, protože v domácnosti jsou už dvě fenky a hlavně kocour. Najde se někdo, kdo by mě...

PRÁCE V UK - PRACOVNÍ SMLOUVY, PODMÍNKY A ZÁKLADNÍ PŘEDPOKLADY PRO PRÁCI V UK

29.05.2017 06:21
Na základě vlastní zkušenosti a zkušeností dalších českých lidí, kteří pracovali v UK pořádám volné semináře k pracovním smlouvám, podmínkám k práci v UK, ohledně výběrových řízení, o práci pracovních agentur v UK a další. Hlaste se přes formulář nebo na mailu irena@aanglictinaproplzen.cz

PŘESTÁVKA VE VYUČOVÁNÍ

08.04.2017 14:49
Od 6. května 2017 vyhlašuji letní přestávku. Konec přestávky 31. 5. 2017

VÝUKA NA SKYPE OD ZÁŘÍ 2017

02.04.2017 08:51
Od podzimu letošního 2017 nabízím všem zájemcům výuku přes skype. Získáte tím kvalitní výuku a uspoříte čas dojížděním za mnou a zpět.   

Horažďovice - víkendové kurzy angličtiny - intenzivní příprava k maturitě

05.01.2017 13:40
Od 14. ledna 2017 můžete využít možnosti a navštívit intenzivní výuku anglického jazyka zaměřenou na maturitu z angličtiny. Kurz se sestává z 10 setkání po 3 - 4 hodinách o sobotách a nedělích. Cena již od 120 Kč za 90 minut výuky. Materiály jsou v ceně. Připravujeme se na didaktický test, slohovou...

Šťastné a veselé Vánoce

23.12.2016 08:22
I Wish You a Merry Christmas and a Happy New Year

Dotazník spokojenosti

11.12.2016 10:17
Zajímá mě Váš názor, Vaše potřeby a chci se zdokonalovat. Můžete mi pomoci tím, že sdělíte svůj názor když vyplníte krátký dotazník a odešlete mi ho. Děkuji Vám za spolupráci.     Zajímá mě Váš názor, Vaše potřeby a chci se zdokonalovat. Můžete mi pomoci tím, že sdělíte svůj názor tím,...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>