Otevřený dopis vedoucí vnitřního auditu na Magistrátu města Plzně ze dne 17. 2. 2019

 

Kauza Plzeň - byt č. 4 Majerova ulice

Jak se v Plzni přiděluje byt 1+1 samoživitelce s čtyřletým dítětem

Od roku 2001 jsem naběhala kilometry od jedné kanceláře ke druhé, popsala stránky dopisů a dovolání, protelefonovala nejeden kredit, o paušálu nemluvě. A tak se podívejte, jak se žije tady u nás v Plzni. 
 
Odesílatel: irena.safandova@tiscali.cz  17. února 2019 09:33 před 3 min.
Komu: kochmanova@plzen.eu
 
Dobrý den, už je to hezkých pár měsíců od chvíle, kdy jsem tam k Vám do úřadu chodila vyučovat Vás angličtinu. je to hezkých pár let, co jsme chodily do stejné budovy základní školy a měly stejné učitele angličtiny (pan Růžek - budiž mu země lehká), společné kamarády (René Koczánová, René Goetzová, Renata Auterská atd..) a jak šel život, tak já jsem zamířila do oblasti vzdělávání a Vy do služeb Statutárního města Plzeň.
 
S troškou nostalgie a velkým překvapením jsem Vás tedy zařadila na začátku toho vyučovacího programu, který spočíval ve zdokonalování Vaší angličtiny.
 
Jak je ale možné, že jsme na sebe nenarazily dříve? Již v roce 2001 jsem běhala mezi Vaším tehdejším pracovištěm ve Škroupovce a různými kancelářemi UMO3 (bytový a sociální odbor v tehdejší době) a ještě jsem se snažila najít nějaké řešení na UMO1, protože jsem se koncem roku 2001 přestěhovala z Lochotína do Majerovy ulice č. 5 na Borech.
 
Proč jsem takhle pobíhala? Stručně: Totiž na UMO1 mi ing. Bubeníčková /tehdy vedoucí bytového odboru na UMO1/poslala pokyn k uzavření smlouvy k nájemnímu bytu v Majerově č. 4, pak jsem podepsala smlouvu k tomu bytu na UMO1 a převzala si proti podpisu výměr plateb za nájem od metru čtverečního a služby a klíč k bytu. Zdálo se, že konečně budu mít trošku klidu na život (měla jsem tehdy 4letou dceru) a na práci - to vyučování anglického jazyka a překlady. 
 
A ukázalo se, že klidu moc mít nebudeme. Vlastně je to jako v tom Cimrmanovi: 
"Dostávali jsme jen vodu a skývu z pilin. Jenom na Štědry den nám vždycky přinesli jablko a na Štěpána, podle vězeňského řádu, jsme ho zase museli vrátit." (Hospoda na mýtince). Bylo by to téměř k smíchu, kdyby se nejednalo o životně důležitou jistotu v životě čtyřletého dítěte a mne. 
 
Jakmile jsem podepsala nájemní smlouvu a výměr nájemného a služeb, založila SIPO, uhradila první nájem složenkou, nastěhovala se do bytu, tak potichoučku za našimi zády někdo změnil údaje v systému a Plzeňský servis mi začal účtovat dvojnásobné nájemné a ještě po mě chtěli, abych tu původní smlouvu roztrhala. A totéž na UMO3, kde tehdy úřadovalo duo Štekl-Kopáček pod starostkou paní Maříkovou. 
 
 
A kvůli té sprostotě jsem přestala spát. 
 
A já se ptám, je možné, že byste o ničem nevěděla? Už jednou jsem Vám tohle téma podsunula a vy jste mi napsala, že lidsky je Vám to velice líto, ale nic s tím dělat nemůžete.... Sdělení účasti nebo pocitu lidskosti, se kterým se někdo potýká, je dar. Nádherný hodnotný dar. Já jsem tento dar od Vás nepřijala. Není to dar, o který bych stála. Ten, promiňte mi, bordel ten mě stál zdraví, 20 let života a nikdo mi nic nevrátí. 
 
Všimla jsem si několikrát, že spoustě lidí by se ulevilo, kdybych skončila s pověstí kverulantky, výtržnice, matky, která se nestarala o své dítě, která (jak poznamenala sociální pracovnice UMO3 Hájková "nechce dělat").
 
Takže: od 1. února 2019 jsem registrovaný daňový subjekt. Žádná živnost, žádné IČO. Autor textů a článků do internetových portálů, autor ilustrací k textům. 
 
Nepíšu Vám, abych se zeptala, jak mi můžete pomoci. Já se ptám, jak můžete pomoci v této situaci sobě? 
 
Ráda bych Vás požádala o rozhovor, který vyjde ve virtuálním časopise.
 

S přáním pěkného dne
Irena Šafandová
+420.777 075 065

Novinky

Žádost o rozhovor s ing. Bubeníčkovou - email z února 2019

17.02.2019 13:31
Odesílatel: irena.safandova@tiscali.cz  9. února 2019 13:40 9. 2. 8 dnů Komu: ivana.bubenickova@fincentrum.com  vytisknout  uložit email  zobrazit hlavičku Dobrý den, Vy už si možná na mne...

Zkáza z rukou ing. Ivany Bubeníčkové

17.02.2019 13:25
Významou roli v našem životě sehrála práce ing. Ivany Bubeníčkové na UMO1, kde působila jako vedoucí odboru bytového a školského. Ona nese odpovědnost za to, že nám byl přidělen byt a ona vydala pokyn k podpisu té smlouvy, kterou Statutární město Plzeň neakceptovalo. Ing. Bubeníčková nyní pracuje...

Charitativní činnost během letních prázdnin

30.06.2018 19:54
Jako každé letní prázdniny v rámci charitativní činnosti přijímám zájemce o zlepšení znalostí a dovednosti komunikovat spisovnou angličtinou. Letos jsem se rozhodla stanovit symbolickou cenu za jednu takto odučenou šedesáti minutovou lekci na 20 Kč. Součástí výuky je vstupní test pro zjištění...

Dotazník spokojenosti

28.04.2018 15:03
Každý rok se zajímám, zda byli studenti spokojeni s výukou a co bych mohla zlepšit. I Vy můžete pomoci. Prosím Vás o pět minut času, které věnujete dotazníku a sělíte mi anonymně svůj názor. Pomůžete mi tak zdokonalit výuku. Děkuji. Tudy k dotazníku  

Nucená pauza

12.03.2018 19:54
Kvůli hospitalizaci v období od 12. 3. do konce března nemůžu učit. Omlouvám se za tento výpadek. Těším se na všechny v dubnu. Irena Šafandová  

Letter of Law: compliance si costly but sometimes there is a let-out.

02.03.2018 09:33
Kurz angličtiny zaměřený na nejnovější trendy v podpoře malých a středních firem, kterému se v anglosaském prostředí říká "think small". Výběr článků z internetu, překlady a cvičení zaměřená na slovní zásobu.

Catch 22

17.01.2018 07:18
Hlava 22 je jeden z nejlepších románů poválečné literatury. Pro všechny zájemce o výuku angličtiny připomínám, literární kroužky, kde si čteme z anglického vydání tohoto díla Josepha Hellera a diskutujeme nad knihou. Vše anglicky. Více informací přes kontaktní formulář. Těším se na vás.

Dlouhodobá nabídka pro klienty agentury Člověk v tísni

06.01.2018 10:04
Stále platí nabídka klientům Člověka v tísni. Deset hodin angličtiny zdarma po celý rok 2018

Sobotní SKYPE workshop - skupinová příprava na didaktický test za AJ

06.12.2017 06:51
9. 12. 2017 od 13.00 pořádám workshop pro skupinu. Účast je zdarma - stačí se přihlásit a vstoupit do skupiny přes SKYPE. Maximální počet účastníků 6. Poslední 2 volná místa.  

Doučování středoškoláků

27.10.2017 12:15
Dobrý den, pokud máte poblém s přechodem ze základní školy na střední a již nyní zaostáváte za svou skupinou, přihlašte se. Můžeme napravit malé nedostatky nyní nežli se z nich stane na konci roku nebo u maturity problém.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>